POMEMBNO! Odpoved bogoslužij v času velikonočnih praznikov in individualna duhovna oskrba

Glede na razmere in odloke, ki jih je sprejela Vlada RS, Slovenska škofovska konferenca pa je podala končna navodila za čas od 1. do 12. aprila v katerih je določeno (povzemamo dve glavni stvari):

• da so vsa bogoslužja v času od velikega četrtka, 1. aprila do bele nedelje, 11. aprila ODPOVEDANA z udeležbo ljudstva. Duhovniki lahko mašujejo samo individualno.
  • da je dovoljena individualna duhovna oskrba vernikov.

Škofje vabijo, da se bogoslužij v velikem tednu udeležimo preko televizijskih ali radijskih prenosov. Več informacij o vseh navodilih škofov lahko preberete na povezavi: Izredno pismo slovenskih škofov za Veliko noč 2021 | Katoliška Cerkev (katoliska-cerkev.si)

Več o sporedu prenosov bogoslužij lahko preberete na povezavi: Prenosi svetih maš in prazničnih bogoslužij v velikem tednu 2021 | Katoliška Cerkev (katoliska-cerkev.si).

BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL bo v župniji potekal na daljavo v duhu, na veliko soboto ob 15. uri. Povabljeni ste, da ob tem času doma pomolite ob prižgani sveči in velikonočnih jedilih.

Ker je dovoljena individualna duhovna oskrba, bo v župniji dovoljen prejem obhajila in možnost svete spovedi.

V Solčavi bo možnost prejema svetega obhajila in možnost svete spovedi:

• na velikonočno nedeljo, 4.4., od 10:00 do 11:00,
  • na velikonočni ponedeljek, 5.4., od 9:30 do 10:30,
  • v torek, 6.4. in četrtek, 8.4., od 8:30 do 9:00,
  • na belo nedeljo, 11.4, od 10:00 do 11:00.

V cerkvi je naenkrat lahko toliko posameznikov ali skupin oseb iz istega gospodinjstva, kot jih ustreza po pravilu 1 oseba na 30m2.